Sıradışı bir studionun özel üyelerinden biri olmak... x

Hizmetlerimiz

Personal Training
Personal TrainingPersonal training
 profesyonel eğitmenler tarafından üyenin sağlık durumu, spor geçmişi, fizyolojik durumu, psikolojik durumu, kişisel hedef ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak programlar tasarlanması ve bu programların yine eğitmenlerin gözetiminde birebir olarak uygulanmasıdır.

Personal training programında standart fitness çalışmalarından farklı olarak üyenin gelişimi periyodik ölçümler ve testlerle takip edilerek hedefine daha kısa ve sağlıklı şekilde ulaşması sağlanır.

Personal trainer, tüm çalışmaların aksamadan ve en doğru şekilde yapılması için kişilerin motivasyonunu en yüksek seviyede tutar, ayrıca kişilerin hedefleri doğrultusunda yaşam kalitelerini yükseltecek yeni alışkanlıklar kazandırır. Dolayısı ile kısa sürede sonuca ulaşmak kaçınılmazdır.

Enercix’te rutinden uzak her gün yenilenen fonksiyonel antrenman sistemiyle motivasyonunuz en üst düzeyde tutularak doğru kontrolü ve eğlenceli spor yapma imkanı bulacaksınız…

 

Reformer Pilates

ReformerJoseph pilates’ın kontroloji adını verdiği bu methotda denge nefes ve hareket üçlüsünün bütünlüğünü sağlayıp,ağır egzersiz programlarından uzak kusursuz bir program ile sağlıklı ve fit olmak pilates allegro reformer ile mümkün…

Pilates allegro reformer 5 ayrı dirençte yay sistemi üzerine kurulu hareket eden ‘carriage‘ kısmı ve küçük ekipmanlardan oluşup size özel uygulanan bir egzersiz sistemidir. 5000 in üzerinde egzersiz çeşitliliği tek bir makinada toplanmıştır. Vucudun tamamını istediğimiz gibi çalıştırabilme imkanı sunan reformer pilates büyük kasların yanı sıra tüm küçük kaslarada ulaşabilmemizi sağlayan kusursuz bir makinadır.

Reformer hızlı sonuç alma ve incelmede başarılı olduğu kadar Scoliosis(omurga eğriliği), kyfosis (kamburluk) lordosis (dışa dönük kalça) hernia (bel fıtığı) osteoporosis (kemik erimesi) genel ağrılar ( sırt bel boyun) doğum sonrası toparlanma ve doğuma hazırlık,sporcu sakatlıkları,duruş bozuklukları gibi bir çok sağlık problemlerini ortadan kaldırmak için rehabilitasyon amaçlıda kullanılır.

Bire bir eğitmen eşliğinde yapılan çalışmalarda ,hatalı egzersiz yapma riskiniz ortadan kaldırılır eğitmenlerimizin sonsuz desteği ile hedefinize doğru ve hızlı şekilde ulaşmanız sağlanır.

 

Matwork Pilates

PilatesEnercix Wellness Studio’da almış olduğunuz pilates dersleri sayesinde vücudunuzu tanımaya başlayacak, kendi bedeninizin ustası olacaksınız.

Pilates Metodu veya Pilates yirminci yüzyılın başlarında Joseph Hubert Pilates (1880-1967) tarafından geliştirilmiş fiziksel fitness sistemidir.

Pilates metodunun zihnin kaslar üzerindeki kullanımını desteklediği için Contrology (Kontrol bilimi) olarak adlandırılır. Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır. Pilates metodunda nefes egzersizi teknikleri de yer almaktadır.

Pilates’de her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, tam, kontrollü ve belirli bir biçim içinde uygulanması tercih edilir. Pilates uygulayıcıları eğitimlerinde, güç ve esneklik inşa edebilmek için kendi vücut ağırlıklarını kullanmaktadırlar. Bunu yüksek düzeyde kardiovasküler egzersiz üzerine yoğunlaşmadan gerçekleştirmeyi hedeflerler. Günümüzde Pilates pek çok fizyoterapist tarafından rehabilitasyon sürecinin bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Pilates’in 6 Prensibi
1- Konsantrasyon
: Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak,bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekir.
2- Kontrol: Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
3- Merkezleme: Pilates Metodu’nda ,doğru hareket sanatlarında olduğu gibi merkez, göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilitesini ve esnemeyi, uzamayı sağlar.
4- Akıcı hareket: Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
5- Kesinlik: Hareketler belirsizce değil, tam ve doğru bir şekilde yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.
6- Nefes: Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılıp, kan temizlenmiş olur.

 

CrossFit

İzmir’de ilk defa sertifikalı eğitmenler eşliğinde CrossFit Enercix’te!

CrossFitCrossFit, 2000 yılında Greg ve Lauren Glassman tarafından Amerika’da oluşturulan fonksiyonel hareketlerin varyasyonlar şeklinde yüksek şiddetle yapıldığı bir antreman sistemidir. Bu sistem tüm dünyada özel harekat timleri, profesyonel atletler ve polislerin eğitiminde kullanılmaktadır.

CrossFit’in temel amacı kişiyi her fiziksel aktiviteye hazır olacak şekilde çalıştırmaktır.

Dayanıklılık, güç, hız, cardio kapasite, denge, çeviklik, isabetlilik, esneklik, koordinasyon ve kuvvet CrossFit’in geliştirmeyi hedeflediği on temel özelliktir.

CrossFit’in yüzlerce farklı egzersizi, profesyonel sporculardan, hayatında ilk kez spor yapacak olan kişilere kadar herkesin yapabileceği şekilde programlanabilir.

 

Yoga

YogaRuh ve beden bütünlüğü sağlamayı hedefleyen bu egzersiz programımızda kas boyunu uzatmaya,kas kuvvetini arttırmaya ve doğru nefes almaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Yoga felsefesi ve beden kontrolü yoga teknikleri sayesinde beden,zihin ve duygular temizlenir pozitif enerji ile dolup tüm olumsuzluklardan uzak kalarak yaşamanız hedeflenir.

 

 

 

 

Hamile Cimnastiği

Hamile CimnastiğiHamileliğe hazırlık, hamilelik dönemi ve hamilelik sonrası yenilenme döneminde size özel egzersiz programları ile doktor kontrolünde yapılan egzersizlerden oluşur. Annenin bel ve sırt bölgesinde oluşabilecek ağrı ve zayıflıkları ortadan kaldırarak, oksijen kullanımının artmasına bağlı olarak bebeğinizin gelişimi ve sağlıklı bir yaşama adım atabilmesi için en doğru seçimdir.

Sağlıklı bir beden rahat bir doğum ve doğum ardından fit bir vücut Enercix ile mümkün…