Sıradışı bir studionun özel üyelerinden biri olmak... x

Personal Training

Personal Training Personal training  – Kişisel Antrenörlük profesyonel eğitmenler tarafından üyenin sağlık durumu, spor geçmişi, fizyolojik durumu, psikolojik durumu, kişisel hedef  ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak programlar tasarlanması ve bu programların yine eğitmenlerin gözetiminde birebir olarak uygulanmasıdır.

Personal training programında standart fitness çalışmalarından farklı olarak üyenin gelişimi periyodik ölçümler ve testlerle takip edilerek hedefine daha kısa ve  sağlıklı şekilde ulaşması sağlanır.

 Personal trainer, tüm çalışmaların aksamadan ve en doğru şekilde yapılması için kişilerin motivasyonunu en yüksek seviyede tutar, ayrıca kişilerin hedefleri  doğrultusunda yaşam kalitelerini yükseltecek yeni alışkanlıklar kazandırır. Dolayısı ile kısa sürede sonuca ulaşmak kaçınılmazdır.

Fitness’da bireysel antrenman dönemi hızlı bir şekilde yayılıyor. Peki, bu kadar popüler olmasının ardındaki sebepler neler? Öncelikle sizi çok daha disiplinli  çalışmaya sevk etmesi. Yanınızda sizi yönlendiren, motive eden biri olunca kaytarma şansınız da, isteğiniz de kalmıyor. Ayrıca antrenman programları, sizin  ihtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanır. Bu sayede kazanımları en kısa sürede görmeye başlarsınız

Enercix’te rutinden uzak her gün yenilenen fonksiyonel antrenman sistemiyle motivasyonunuz en üst düzeyde tutularak doğru kontrolü ve eğlenceli spor yapma imkanı bulacaksınız…

Gelişimin Durdurması !..

Uzun süredir çalışıyor ve sonuçlardan memnun değilseniz, bir personal trainer ile çalışmanız doğru seçim olacaktır. Bir personal trainer (antrenör) adeta bir müfettiş gibi programınızı ve sizi inceler, gerekli düzeltmeleri yapar ve gelişiminizi hızlandırır.

Spora  Davet

Spor yaptığınızda bir yere kadar zorlanırsınız. Vücudunuzu şaşırtmak, zorlamak gelişim açısından önemlidir. Bu sorunu gidermeniz kendi başınıza zor olacaktır.
Bir çok profesyonel sporcu bu nedenle bir Personal Trainer’a ( kişisel antrenör ) dönem dönem danışırlar. Bu sayede hem zaman kaybını önler he de boş yere enerjinizi harcamamış olursunuz.
Bir personal trainer gelişmeniz için programınızda size uygun değişikler yapıp, ideal derecede zorlanmanızı ve bu sayede daha hızlı gelişmenizi sağlayabilir.

Sakatlanmalarda ve kişiye özel Eğitmenlik

Herhangi bir sakatlığınız bulunuyor yada sağlık sorunlarınız varsa, doktorunuzla eğitmenlerimiz ile  iş birliğiyle size uygun bir antrenman programları hazırlanabilir. Böylelikle hem kendinizi aklınızda soru işareti kalmaz kendinizi güvende hissedebilirsiniz ayrıca riske girmemiş olursunuz. Özellikle sağlık sorunlarınız varsa eğitmenimizin, size uygun olan egzersiz hareketlerini, doktorunuza danışarak programınıza dahil etmesi gerekmektedir.

Enercix Alsancak İZMİR Kişisel Antrenörlük  Reformer Pilates