BİZE ULAŞIN iletişim
Pzt - Cum: 07:00 - 21:00
Cumartesi 09:00 / 14:00
0507 260 18 41
Mobile
Alsancak Mahallesi, 1403. Sk. No:8, 35220 Konak/İzmir
Image
Image
ENERCİX CROSSFİT

ENERCİX CROSSFİT

Crossfit, 2000 yılında Greg ve Lauren Glassman tarafından Amerika’da oluşturulan fonksiyonel hareketlerin varyasyonlar şeklinde yüksek şiddetle yapıldığı bir antreman sistemidir. Bu sistem tüm dünyada özel harekat timleri, profesyonel atletler ve polislerin eğitiminde kullanılmaktadır.

Crossfit’in temel amacı kişiyi her fiziksel aktiviteye hazır olacak şekilde çalıştırmaktır.

Dayanıklılık, güç, hız, cardio kapasite, denge, çeviklik, isabetlilik, esneklik, koordinasyon ve kuvvet Crossfit‘in geliştirmeyi hedeflediği on temel özelliktir.

Crossfit’in yüzlerce farklı egzersizi, profesyonel sporculardan, hayatında ilk kez spor yapacak olan kişilere kadar herkesin yapabileceği şekilde programlanabilir. 

Genellikle grup halinde yapılır ve bir devre 5-20 dakika arasında tamamlanır. Grup halinde yapıldığı için crossfit arkadaşlarınızla yaptığınız sosyal bir aktivite haline gelecektir ve rekabet duygusunuyaşatabilir. Kendi başınıza yapmanız için belli bir fiziki yeterlilik gerekir.

Antremanlarda genellikle şu ekipmanlar kullanılır; Halter, sağlık topu, dambıl, kettle bell, traktör lastikleri, balyozlar, kızaklar, tırmanış halatları, barfiks demirleri, jimnastik halkalar ve kürek makinaları.

Crossfit antreman sistemindeki 5-20 dakikalık devreler her antrenmanda ortalama 6-7 adet olup aralarındaki dinlenme süreleri çok çok azdır.  Genel olarak haftanın 3 veya 5 günü yapılması gerekir fakat; hızlı bir sonuç almak isteyenler için örnek bir program şu şekilde olabilir;

logo1.png
Enercix Sport Studio Alsancak
Sağlıklı Yaşam Merkezi
Alsancak Mahallesi, 1403. Sk. No:8, 35220 Konak/İzmir
0507 260 18 41
bilgi@enercixstudio.com

JE FaceBook FanBox

© Copyright 2024 Enercix Wellness Studio. Tüm Hakları Saklıdır.

GuneyDesign Web Studio