BİZE ULAŞIN iletişim
Pzt - Cum: 07:00 - 21:00
Cumartesi 09:00 / 14:00
0507 260 18 41
Mobile
Alsancak Mahallesi, 1403. Sk. No:8, 35220 Konak/İzmir
Image
Image
HAMİLE JİMNASTİĞİ

HAMİLE JİMNASTİĞİ

Hamile jimlastiği

Hamileliğe hazırlık, hamilelik dönemi ve hamilelik sonrası yenilenme döneminde size özel egzersiz programları ile doktor kontrolünde yapılan egzersizlerden oluşur. Annenin bel ve sırt bölgesinde oluşabilecek ağrı ve zayıflıkları ortadan kaldırarak, oksijen kullanımının artmasına bağlı olarak bebeğinizin gelişimi ve sağlıklı bir yaşama adım atabilmesi için en doğru seçimdir.

Hamilelik döneminde, doğum ve sonrasında sağlığınızda, fiziğinizden ve ruh halinizden bir şeyler kaybetmek istemiyorsanız, aksine gebelik dönemini rahat atlatmak, doğum sonrası depresyon riski ile karşılaşmamak ve vücudunuzun deforme olmasını önlemek amacıyla uzmanlarımız sizler için hamile jimnastiği hakkında bilgiler sundular. Hamilelik jimnastiği sayesinde son derece sağlıklı ve rahat bir gebelik dönemi geçirebilir ve her anlamda gebelik sonrasında da rahat ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını kendiniz için açmış olursunuz. 

Sırt ve bel ağrıları; omurgamızı dik tutmamızı sağlayan, sırt ve karın bölgesindeki kasların dengeli kasılmasıdır. Karın bölgesinde ortaya çıkan ağırlık artışını (yani gebelik) dengelemek üzere, sırt kasları daha fazla kasılmaya ve bel kavisi artmaya başlar. Kaslardaki aşırı yorgunluk ve bağlardaki gerginlik ağrı nedeni olabilir.

 

 Bunu engellemek için karın kaslarını güçlendirici, sırt kaslarını geren egzersizler yapmak (hamile jimnastiği, yüzme, yoga v.s.) ergonomik koltuklar, düzgün oturma pozisyonu ve dinlenme araları son derece faydalıdır. (doktorunuza danışın ve tavsiyelerine göre hareket edin)

Sağlıklı bir beden rahat bir doğum ve doğum ardından fit bir vücut Enercix ile mümkün…

logo1.png
Enercix Sport Studio Alsancak
Sağlıklı Yaşam Merkezi
Alsancak Mahallesi, 1403. Sk. No:8, 35220 Konak/İzmir
0507 260 18 41
bilgi@enercixstudio.com

JE FaceBook FanBox

© Copyright 2024 Enercix Wellness Studio. Tüm Hakları Saklıdır.

GuneyDesign Web Studio